Darmowa dostawa od 120,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

2021-11-15
Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Jesienna pogoda często płata nam figle. Dni rozpoczynają się chłodnymi porankami, lecz z godziny na godzinę temperatura może znacząco wzrosnąć, by potem znów gwałtownie spaść, gdy zbliża się wieczór. Dodatkowo, może pojawić się niespodziewany deszcz. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać dziecko na spacer jesienią. W tym okresie nietrudno o przeziębienie, dlatego zapobieganie przegrzaniu oraz zmarznięciu smyka staje się wówczas szczególnie ważne.

Jak ubierać dziecko jesienią? Na cebulkę!

Gdy nadchodzi jesień, należy przygotować się na duże wahania temperatury w ciągu dnia oraz zmienną pogodę. Ważne jednak, by nie rezygnować w tym okresie ze spacerów z dzieckiem. Regularny pobyt na świeżym powietrzu sprzyja bowiem budowaniu odporności smyka, który każdego dnia potrzebuje sporej dawki ruchu, by właściwie się rozwijać. Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, chcących uchronić swoją pociechę przed przeziębieniem. Odpowiedź w dużej mierze zależy jednak nie tylko od pogody, ale też od wieku smyka, jego temperamentu oraz indywidualnych preferencji.
Istnieją jednak pewne zasady, które warto wdrożyć w życie, niezależnie od wieku i stopnia aktywności dziecka. Jedną z nich jest ubieranie na cebulkę, które nie traci aktualności od wielu lat i niezmiennie stanowi niezawodny sposób na zapobieganie zarówno przegrzaniu, jak i wyziębieniu malucha.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Niemowlę

Ubieranie na cebulkę polega na zakładaniu dziecku kilku cienkich warstw odzieży, by umożliwić mu dostosowanie stroju do panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Poszczególne warstwy powinny być łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu, a także przewiewne. Jeśli jednak wybierasz się na jesienny spacer z niemowlęciem w wózku, załóż mu o jedną warstwę odzieży więcej. Pamiętaj, że maluch pozostaje w bezruchu. Często nawet ucina sobie krótką drzemkę w czasie przechadzki. Wymaga więc nieco lepszej ochrony przed chłodem niż pchający wózek rodzic.
W przypadku spędzającego jesienne spacery w wózku niemowlęcia ważne jest także odpowiednie okrycie. Organizm malucha ulega bowiem wychłodzeniu znacznie szybciej niż osoby dorosłej. Postaw na wysokiej jakości kocyki dla dzieci, które znakomicie sprawdzą się w jesiennej aurze. Te warunki spełniają dostępne w ofercie AGBO modele z przędzy bambusowej, wełny merino lub bawełny.

Jesienny spacer z dzieckiem w wieku przedszkolnym

Kilkulatki zwykle spędzają czas poza domem aktywnie. Łatwo wówczas o przegrzanie, które jest równie niebezpieczne dla zdrowia smyków, jak wyziębienie. Aby tego uniknąć, postaw na zapewniającą dostęp powietrza odzież, uszytą z naturalnych materiałów. Doskonałym wyborem będą ubrania z bawełny, która jest przewiewna i znakomicie chłonie wilgoć.
Warto zadbać także o ochronę głowy przed chłodem. Lekkie czapki jesienne dla dzieci z pewnością wystarczą, by zabezpieczyć aktywne maluchy przed zimnem. W AGBO znajdziesz duży wybór dedykowanych dziewczynkom i chłopcom modeli z przędzy bawełnianej i nie tylko. Czapka pełni rolę bariery dla zimna, a jednocześnie ozdoby. Wybierając ją, weź pod uwagę preferencje swojej pociechy.

Jesienne akcesoria dla dziewczynek - opaski

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią w wietrzny, lecz ciepły dzień? Jeśli za oknem świeci słońce, możesz zrezygnować z czapki. Aby jednak mieć pewność, że wiatr nie wywoła uszczerbku na zdrowiu Twojej pociechy, zdecyduj się na lekką, elastyczną opaskę, która zabezpieczy jej uszy, a jednocześnie zapewni atrakcyjny wygląd. To stylowa  alternatywa dla czapki oraz niezawodna ochrona dla uszu dziecka. Dodatkowo, opaska sprawi, że włosy nie będą przeszkadzać dziewczynce w zabawie, utrzymując je z dala od jej twarzy. Dostępne w ofercie AGBO opaski dla dziewczynek są lekkie i elastyczne. Zapewniają dziecku wysoki komfort noszenia i idealne dopasowanie. Przyciągają także uwagę oryginalnym wzornictwem. Wśród licznych modeli w naszym sklepie znajdziesz m.in. ozdobione kokardą lub perełkami opaski w wielu stylowych kolorach.

Z dzieckiem na jesienny spacer - o czym jeszcze pamiętać?

Wiesz już, jak ubierać dziecko jesienią. Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze kilka praktycznych wskazówek:zadbaj o to, by jesienny strój Twojego dziecka był nie tylko ciepły, ale też wygodny postaw na odzież, która nie będzie ograniczać swobody ruchów smyka i umożliwi mu niczym nieskrępowaną zabawę na świeżym powietrzu. Jeśli zanosi się na deszcz, zabierz ze sobą przeciwdeszczowy płaszczyk lub parasol zabezpiecz stopy smyka przed zmarznięciem. Nie przesadzaj z ilością warstw odzieży, by nie doprowadzić do przegrzania dziecka. Posmaruj buzię smyka kremem ochronnym z filtrem, aby sprawdzić, czy dziecko nie marznie, dotknij jego karku. Wybieraj się z dzieckiem na spacer po południu - wtedy jesienią jest najcieplej. Jak mówią, nie ma złej pogody na spacer. jest tylko nieodpowiedni strój. Codzienne spacerowanie z dzieckiem może mieć zbawienny wpływ na jego zdrowie i sprzyja hartowaniu organizmu. Dostarcza też mnóstwo przyjemności. Warto więc skorzystać z naszych rad i wyruszyć na wspólne poszukiwanie kasztanów i innych darów jesieni.

Polecane

pixel