Darmowa dostawa od 120,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zmierzyć rozmiar głowy i znaleźć idealną czapkę dla siebie?

2022-10-04
Jak zmierzyć rozmiar głowy i znaleźć idealną czapkę dla siebie?

Wybierając czapkę dla siebie, bez wątpienia bierzesz pod uwagę jej design oraz zastosowany do jej wykonania materiał. Równie ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie. Jak dobrać rozmiar czapki, by zapewnić sobie wysoki komfort noszenia, a jednocześnie atrakcyjny wygląd? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Pomiar obwodu głowy - co będzie Ci potrzebne?

Pomiar obwodu głowy przed zakupem czapki pozwala na dużą oszczędność czasu w przypadku zakupów stacjonarnych i na uniknięcie złego wyboru, gdy kupujesz przez internet. Sam pomiar zajmie Ci tylko chwilę, lecz warto się do niego odpowiednio przygotować. Wszystko, czego potrzebujesz to centymetr krawiecki i odrobina cierpliwości. Nie spiesz się i postaw na dokładność. Będziesz mieć wówczas gwarancję, że osiągniesz cel i kupisz idealnie dopasowane nakrycie głowy.Nie posiadasz centymetra krawieckiego? To nie oznacza, że nie dasz rady dokonać pomiaru. W jego zastępstwie użyj miękkiego sznurka. Będziesz także potrzebować linijki, by zmierzyć jego długość.

Jak zmierzyć rozmiar głowy? To nic trudnego!

Aby zmierzyć obwód głowy, otocz ją centymetrem. Upewnij się, że taśma przebiega około 1,5 cm ponad uszami oraz mniej więcej 2 cm nad brwiami. Z tyłu głowy należy umieścić centymetr w jej najbardziej wysuniętym punkcie, tuż nad potylicą. To w tych miejscach leżeć będzie czapka. Następnie odczytaj wynik pomiaru. Będzie to jednocześnie Twój rozmiar czapki. Przykładowo, jeśli uzyskany wynik to 56 cm, wybierz nakrycie głowy w rozmiarze 56. Mniejsze z pewnością będzie Cię uciskać. Większe natomiast zsuwać się na oczy.Jak zmierzyć rozmiar głowy, gdy zamiast czapki szukasz dla siebie kapelusza lub kaszkietu? To nie ma znaczenia. Technika pomiaru pozostaje taka sama, niezależnie od rodzaju nakrycia głowy, jakie zamierzasz kupić. Pamiętaj, by unikać silnego zaciskania taśmy. Możesz wówczas uzyskać zbyt mały wynik. Podczas pomiaru powinniśmy czuć się komfortowo. Taśma ma przylegać ściśle do skóry, lecz nie uciskać jej.

Jak zmierzyć rozmiar głowy przy użyciu sznurka?

Jeśli nie dysponujesz centymetrem krawieckim, nie musisz rezygnować z pomiaru. Użyj zwykłego sznurka. Wybierz taki, który będzie miękki. Unikaj rozciągliwych modeli, które mogą zafałszować wynik. Jak zmierzyć rozmiar głowy przy użyciu sznurka? Otocz nim głowę w opisany wyżej sposób i zaznacz długość, która odpowiada obwodowi Twojej głowy. Następnie dokonaj jej pomiaru, używając linijki. Podobnie, jak w przypadku centymetra, także i tutaj należy unikać silnego zaciskania sznurka.Jeśli lubisz naciągać czapkę głęboko na uszy, możesz dokonać pomiaru obwodu głowy wraz z nimi. Zyskasz wówczas pewność, że noszenie nakrycia głowy w ten sposób będzie dla Ciebie komfortowe. Co zrobić, gdy wynik jest niejednoznaczny i waha się pomiędzy dwoma rozmiarami? Wybierz ten większy. Wielu producentów zaleca zakup czapki o obwodzie o 1 cm większym niż obwód głowy. Mimo tego, że większość nakryć głowy jest elastyczna i rozciągliwa, zbyt wąskie modele mogą wywoływać bolesny ucisk.

Jak dobrać rozmiar czapki? Liczy się głębokość

Obwód głowy to nie wszystko. Jeśli chcesz mieć pewność, że upatrzony model będzie na Ciebie idealnie pasować, będziesz potrzebować jeszcze jednego parametru. Jest nim głębokość. Zbyt głęboka czapka zsuwa się na oczy. Zbyt płytka z kolei nieskutecznie chroni przed zimnem. Aby poznać głębokość nakrycia głowy, zmierz jego długość od samego czubka do końca przedniej części. Dokonuj pomiaru na płasko, na wewnętrznej stronie czapki. Wynik porównaj z innym nakryciem głowy, które leży na Tobie perfekcyjnie.Pamiętaj, że podane na metkach rozmiary nie zawsze oddają rzeczywiste wymiary czapki. Aby uniknąć błędu, sprawdź tabelę rozmiarów danego producenta. W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko wskazówki, dotyczące sposobu pomiaru obwodu głowy i wyboru optymalnego rozmiaru. W razie wątpliwości możesz także zadać pytanie poprzez dostępny na stronie formularz i zyskać pewność, że upatrzony model będzie pasować idealnie.

Jak dobrać rozmiar czapki dla dziecka?

Wielu producentów udostępnia swoim Klientom tabele, zawierające sugerowane dla danego wieku dziecka rozmiary czapek. Nie warto jednak rezygnować z pomiaru, ponieważ obwód głowy jest cechą indywidualną i wyniki mogą się od siebie różnić. Warto także postawić na wysokiej jakości nakrycia głowy, pochodzące od sprawdzonych marek. Zyskasz wówczas pewność, że w wyniku użytkowania nie ulegną znacznemu rozciągnięciu, które może obniżać komfort ich noszenia.Dostępne w ofercie AGBO czapki dla dzieci tworzone są z wysokogatunkowych materiałów, w oparciu o niezawodne rozwiązania, co zapewnia im wyjątkową trwałość i estetyczny wygląd przez długi czas.Pamiętaj, że jeśli rozmiar czapki został określony jako uniwersalny lub mieści się w określonym przedziale, np. 55-60, oznacza to, że dany model wyróżnia się dużą elastycznością. Wybierając taką czapkę, z pewnością uda Ci się uniknąć problemów z odpowiednim dopasowaniem. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu idealnego modelu dla siebie lub swojej pociechy!

Polecane

pixel